Ethernet LAN WAN

Ethernet LAN WAN

Napjainkban az Ethernet technológia szinte az élet minden területén megtalálható a háztartásoktól kezdve a vállalati alkalmazásokon és adatközponti felhasználáson át a szolgáltatói hálózatokig. A különböző felhasználási területeken az eszközökkel szembeni elvárások terén sok átfedés lehet, így a legtöbb terméket sem lehet egyértelműen csak az egyik vagy a másik csoportba sorolni. Szakértőink az alábbi alkalmazásokhoz segítenek a feladatnak megfelelő eszközök és megoldások kiválasztásában.

Szolgáltatói Ethernet

A Carrier Ethernet eszközök a széles körben elterjedt Ethernet technológiát olyan funkciókkal integrálják, amelyek lehetővé teszik a hálózaton kínált szolgáltatások felügyeletét. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a hálózati berendezéseken megadható, hogy egy adott szolgáltatás (bérelt vonal, VoIP szolgáltatás, Internet, stb.) hol kezdődik és hol végződik, annak állapota folyamatosan monitorozható (SLA monitoring) és probléma esetén beépített eszközök állnak rendelkezésre hibafeltárásra és elhárításra. A szolgáltatás központú megközelítés mellett a Carrier Ethernet eszközöknél nagy szerepe van a szolgáltatói szintű rendelkezésre állás biztosításának is, ezért valamilyen (általában több szintű) 50ms alatti helyreállást lehetővé tevő védelmi funkcióval (dual homing, ring protection, stb.) is rendelkeznek.

A Carrier Ethernet alapvetően egy Layer 2 szintű technológia, bár az eszközök választéka az egyszerű végberendezéstől a komplex moduláris IP/MPLS termékekig terjed. A Sinus-Networks a Raisecom Technologies (Kína) és a Ciena (USA) gyártók termékeit forgalmazza, amelyek segítségével a szolgáltatók minden igényt kielégítő lakossági, üzleti és mobil backhaul megoldásokat alakíthatnak ki.

Vállalati hálózatok

Vállalati hálózatoknál a hálózati eszközökkel szemben támasztott általános követelmény a megbízható működés, központi menedzselhetőség, valamint könnyű üzemeltetést és gyors hibaelhárítást segítő eszközök. Kiemelkedő szerepe van a hálózati biztonságot szabályzó funkcióknak, amivel a felhasználók, különböző munkacsoportok és osztályok hozzáférési jogosultságai és egymáshoz való viszonya állítható be. A LAN hálózati eszközöket illetően gyakori a stack-elhető switch-ek használata, amelyek segítségével könnyen bővíthető a hálózati hozzáférést biztosító portok száma, kialakítható eszköz redundancia és egyszerűsíthető a hálózat felügyelete. Szintén jellemző a PoE (Power over Ethernet) berendezések alkalmazása Wi-Fi, VoIP és biztonsági eszközök, kamerák kiszolgálására. Az intelligens Wi-Fi megoldások mára szintén elengedhetetlen részét képezik a vállalati hálózatoknak. Vállalati ügyfeleinknek két beszállítónk széles portfóliójából tudunk megoldásokat ajánlani. A DCN Europe a kínai DCN európai képviselete, termékeik az európai piacra szánt és itt támogatott smart és menedzselhető L2 és L3 switchek, valamint kontroller vezérelt Wi-Fi megoldások, amelyek segítségével az SME hálózattól a nagyvállalati környezetig komplett költséghatékony hálózatok alakíthatók ki. A HPE Aruba Networking márkát nem kell bemutatni, a vezetékes és vezeték nélküli vállalati LAN-infrastruktúra vezetőjeként a megbízható alapokon felül olyan technológiákat is integrálnak, mint a mesterséges intelligenciával támogatott hálózat felügyelet, vállalati szintű automatizált konfiguráció, rendkívüli skálázhatóság, komplex routing funkciók vagy SDN.

Adatközponti megoldások

Az adatközpontot kiszolgáló hálózati infrastruktúra kiemelt jelentőségű, mivel ez biztosítja az adatok folyamatos, fennakadás nélküli áramlását az adatközponton belül és azok elérését a felhasználók számára. Az itt elhelyezett hálózati eszközök közös jellemzője a magas rendelkezésre állás és a folyamatos üzemre való tervezés. Szintén általános tulajdonság a nagy portsűrűség és a nagysebeségű interfészek alkalmazása, illetve gyakori a tároló hálózatokat kiszolgáló protokollok támogatása (FCoE, iSCSI). Elvárás az eszközök minél egyszerűbb, lehetőleg automatizált konfigurálhatósága az optimális kapacitás tervezés és portok bővítése érdekében.

A virtualizációs technikák és felhő alapú alkalmazások rohamos terjedése a hálózati eszközökre is hatással van, mivel ezek kiszolgálásához speciális megoldásokra és funkciókra van szükség. A szoftver irányítású hálózat (Software Defined Networking, SDN) ehhez nyújt támogatást. Ennek lényege, hogy a berendezésben a vezérlés és a csomagtovábbító hardver különválik, ezáltal az eszköz működése a hálózati alkalmazások igényeinek megfelelően dinamikusan alakítható.

A cégünk által képviselt A DCN Europe adatközponti switch-ei költséghatékony megoldást kínálnak ToR (Top of the Rack) alkalmazás és spine-leaf architektúrájú hálózatok kialakítása terén. A HPE Aruba Networking adatközponti hálózati megoldásai egy olyan felhő-natív, mikroszolgáltatás-alapú platformra (AOS-CX) épülnek, amely biztosítja a küldetéskritikus elosztott infrastruktúrához szükséges nagyfokú skálázhatóságot és a rugalmasságot. A fix kialakítású, valamint moduláris sasszé alapú eszközökből felépülő portfólió 1 GbE-től 400 GbE sebességig terjedő interfészeket támogat, nagy megbízhatóságú redundáns menedzsment, fabric, tápellátás és ventilátor egységekkel.

Legyél Te is partnerünk! Látogass el webshopunkba!